banner8

banner28

Karacabey turizmine bir katkı daha

Karacabey Belediyesi’nin, Karacabey’in turizm pastasından hak ettiği payı alması adına yaptığı girişimler başarılı sonuçlar vermeye devam ediyor.

TARİH - TURİZM 24.03.2022, 14:48 19.04.2022, 05:42
Karacabey turizmine bir katkı daha

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan gerçekleştirdiği ziyarette, Sütaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz ile bir araya gelerek, hayvancılık ve süt sektöründen Karacabey’e kadar çeşitli konularda istişarelerde bulundu.

KARACABEY’E DEĞER KATIYOR

Türkiye’nin önde gelen süt firmalarından olan Sütaş’ın hem Karacabey’in çeşitli bölgelerinde hem de yurtiçi ve yurtdışında çeşitli yatırımlarının olacağını belirten Başkan Özkan, “Sayın Muharrem Yılmaz, Karacabey’in medarı iftiharlarından birisidir. Başarılarıyla ilçe olarak bizler de her zaman iftihar ediyoruz. Dolayısıyla kendisine aslında bir nezaket ziyaretinde bulunduk.” dedi.

YENİKÖY’E ÇADIR VE KARAVAN KAMPI MÜJDESİ

Gerçekleşen görüşmede aynı zamanda, Yeniköy’de Sütaş’a ait olan ve geçmiş yıllarda çadır kamp alanı olarak kullanılan sahildeki arsanın, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karacabey Belediyesi iş birliğinde yürütülen sahil projesinin işlevine katkı sağlayacak bir düzenlemeyle ele alınması da masaya yatırıldı.

Başkan Özkan gelişmeyle ilgili yaptığı açıklamada, “Sayın Yılmaz ile görüşmemizde, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karacabey Belediyesi ile birlikte gerçekleştirilen sahil projesinden bahsettik. Proje sahası içerisinde yer alan ve SÜTAŞ tarafından geçmişte turizm kampı olarak bilinen ve atıl vaziyette olan arsanın, hayata geçirilen sahil projesinin işlevine katkı sağlayacak şekilde düzenlenmesini talep ettik. Sayın Yılmaz da bu talebimizi makul karşıladı. Oranın kendileriyle ilgili manevi değerinin de olduğunu ve bu doğrultuda değerlendirilmesini iletti. Bizler de bu yaz, Sütaş’ın kurucusu olan merhum Sadık Yılmaz’ın adıyla ”Turizm Kampı” projemizi hayata geçireceğiz. Ve bu kapsamda, çadır ve karavan kampı için gerekli olan çalışmaları hızla tamamlayacağız” dedi.

KARACABEY’İN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Görüşme sonunda Muharrem Yılmaz da nazik ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkanı Ali Özkan’a teşekkür ederken, Karacabey’in her zaman yanında olduklarını belirterek çalışmalarında başarılar diledi.

Yorumlar (0)
30°
açık
banner24