banner8

banner14

banner6

İnegöllü çiftçi artık Bursa Halinde

İnegöl Belediyesi öncülüğünde kurulan İnegöl Üreten Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi adına Bursa Hikmet Şahin Halinde kiralanan dükkan, kooperatif üyesi çiftçilerin ürünlerinin satışına başladı.

GÜNDEM 24.07.2020, 11:55
İnegöllü çiftçi artık Bursa Halinde

Sanayisiyle olduğu kadar tarımıyla da hem şehre hem de ülke ekonomisine katkı sunan İnegöl, bu alanda bir yenliğe daha imza attı. Bir süre önce İnegöl Belediyesi öncülüğünde şehirdeki çiftçilerin tek çatı altında toplanarak birlikte hareket etmesi, üretilen ürünlerin değerinde ve daha nitelikli şekilde vatandaşa ulaştırılarak çiftçinin kar marjının arttırılması amacıyla SS İnegöl Üreten Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kurulmuştu. Kooperatif aracılığıyla üye çiftçilere büyük avantaj sağlayacak bir adım daha atılarak Bursa Halinde kooperatif adına dükkan kiralandı.

ÜYELERİN ÜRÜNLERİNİN SATIŞINA BAŞLANDI

Kooperatife üye olan çiftçilerin ürünlerinin doğrudan vatandaşa ulaşması adına Bursa Hikmet Şahin Halinde kooperatif adına bir dükkan kiralandı. Çiftçinin ürünlerinin doğrudan tüketiciyle buluşacağı 86 No’lu dükkanda, bugün itibariyle kooperatife üye çiftçilere ait ürünlerin satışı da başladı.

BAŞKAN TABAN’DAN HAYIRLI OLSUN MESAJI

Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, bir yandan kooperatifin soğuk hava deposu inşaatı sürerken bir yandan da ürünlerin doğrudan tüketiciyle buluşması adına Bursa Hikmet Şahin Halinde dükkan kiralandığını kaydederek, “Tarım bizim vazgeçilmez değerlerimizden biri. Bu alanda Türkiye’ye örnek bir çalışmayı hayata geçirmek istiyoruz. İnşallah İnegöl çiftçisi tek çatı altında birlik olarak, el birliği ile hem kazanacak hem ülkemize kazandıracak. Bu hedefle çıktığımız yolda İnegöl Üreten Çiftçiler Kooperatifimiz adına Bursa Hikmet Şahin Halinde 86 No’lu dükkanı kiraladık. Burada kooperatifimize üye çiftçilerimizin ürünlerinin satışı da bugün itibariyle başladı. Ben hem çiftçimize atılan bu adımların hayırlı olmasını diliyorum hem de henüz üye olmamış çiftçilerimizi bu birliktelikte yer almaları için kooperatifimize davet ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
18°
kapalı
banner9
banner16