banner8

banner14

banner6

Azeri General Heşimov’un ismi Osmangazi’de yaşayacak

Ermenistan ordusunun Azerbaycan’a gerçekleştirdiği saldırıda şehit olan Tümgeneral Polat Heşimov’un ismi, Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından ilçede yaptırılacak olan büyük bir parka verilecek.

GÜNDEM 08.10.2020, 01:00
Azeri General Heşimov’un ismi Osmangazi’de yaşayacak

Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’ı işgal ederek sivil yerleşim bölgelerini hedef almasına tepki amacıyla tüm hizmet binaları ve kültür merkezlerine Azerbaycan ve Türk Bayrakları asan Osmangazi Belediyesi, kardeş ülkeye desteğini sürdürüyor. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda yaptığı açıklamada Azerbaycan’a yapılan saldırıları kınarken, saldırılarda şehit düşen Azeri General Heşimov’un adının Osmangazi’de inşa edecekleri büyük bir parka verileceğini açıkladı. Heşimov, 14 Temmuz 2020 tarihinde Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’a yaptığı saldırıların Azerbaycan ordusu tarafından geri püskürtülmesi esnasında yaşanan çatışmalarda şehit düşmüştü.

Ermenistan saldırıları karşısında Azerbaycan’ın her zaman yanında olduklarını kaydeden Başkan Dündar, “Bu hain saldırılar karşısında Azeri kardeşlerimiz ayağa kalktı ve ciddi bir mücadele örneği gösteriyor. İnşallah, 30 yıldır süren Ermeni işgali sona erecek. Azeri kardeşlerimizin en kısa zamanda işgalden kurtulmaları için dua ediyoruz. Azerbaycan’a başta Türkiye olmak üzere birçok yerden destek geliyor. Biz de hizmet binalarımıza Azerbaycan bayrakları asarak kardeşlerimize desteğimizi gösteriyoruz. Azeri kardeşlerimizin bu mücadelesine destek olmak amacıyla Tümgeneral Polat Heşimov’un isminin Osmangazi’de bir parka verilmesi için çalışmalara başladık. Bununla ilgili başvuru yazımızı bakanlığa ilettik” dedi.

Başkan Dündar, Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda başta pandemi sürecinde yaptıkları çalışmaların yanı sıra geçtiğimiz ay yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Meclis toplantısına katılanlara Azerbaycan ve Türk Bayraklı rozetler hediye edildi. Gündem maddelerinin konuşulmasının ardından meclis toplantısı sona erdi.

Yorumlar (0)
18°
kapalı
banner9
banner16