banner8

banner28

İnegöl Belediyesi'nden Türkiye'de bir ilk

İnegöl Belediyesi, Türkiye’de daha önce iki Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamaya başladığı, ilçe belediyeleri arasında ise ilk olan Kaizen Enstitüsü ile ‘Yalın Belediyecilik’ projesi eğitimlerine devam ediyor. Kaizen proje ekibini eğitim çalışmaları sırasında ziyaret eden İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, yürütülen projeler hakkında bilgi aldı.

DİĞER 22.03.2021, 14:44
İnegöl Belediyesi'nden Türkiye'de bir ilk

Değişim ve dönüşümün bir parçası olarak kurum içi eğitimlere büyük önem veren İnegöl Belediyesi, Kaizen Enstitüsü ile işbirliği ile yaklaşık bir yıl sürecek olan ‘Yalın Belediyecilik’ eğitimleri kapsamında çalışmalarına hızla devam ediyor. Fen İşleri şantiyesinde yürütülen eğitim çalışmalarına tüm birimlerden görevli personeller katıldı.

TÜRKİYE’DE BİR İLKİ İNEGÖL BELEDİYESİ YAPIYOR

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban sayesinde ilçe belediyeleri arasında Kazien metodunu uygulayarak bir ilki gerçekleştiren İnegöl Belediyesi, ‘Yalın Belediyecilik’ eğitimlerine devam ediyor. Çalışmaları inceleyen İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Gayretinizden, emeğinizden dolayı her birinize yürekten teşekkür ederim. Eğer gerçekten bir şeyler başarabiliyorsak bu başta burada olan projeyi yürüten ve burada olamayan çalışma arkadaşlarımızın sayesinde. Bulunduğumuz noktadan çok daha iyi bir noktaya doğru ilerlediğimizin farkındayım, bunu görebiliyorum.’’ dedi.

ÖZEL SEKTÖRDEN FARKIMIZ KALMAYACAK

Uygulanan Kaizen metodolojisi ile birlikte İnegöl Belediyesi’nin hizmet kalitesini artacağı ve özel sektör mantığıyla çalışmalarına devam edeceği vurgusu yapan Başkan Alper Taban, ‘’Aslında Kaizen ile çalışma sebeplerimizden bir tanesi bu. Neden? Çünkü güzel bir felsefe, güzel bir metodoloji. Bunu uygulayıp başarılı sonuç alanlar var. Bunu uyguladığımızda bizim de özel sektörden hiçbir farkımız kalmayacak. Bunu çok net söyleyebilirim. Ben arkadaşlarıma inanıyorum, güveniyorum. Herkes bana göre pırlanta gibi bir mücevher ayarında. İnsana değer ve fırsat verildiğinde bunu çok güzel noktalara götürebiliyor. Bir şeylerin değiştiğini, dönüştüğünü görmek beni inanılmaz mutlu ediyor. İsraf dinimizce haram. Bu noktada dinimizce de doğru olanı yapıyoruz.’’ dedi.

NİTELİKLİ İŞLER YAPACAĞIMIZ ALANA İLERLİYORUZ

Değişim ve dönüşüm süreci ile daha nitelikli işler yapılabilecekleri alana doğru ilerlediklerini belirten Başkan Alper Taban, konuşmasının sonunda, ‘’Belediye bizim özel işletmemiz değil. Kamu malı, kamunun emaneti. İşlerimizi yaparken bu hassasiyeti göstermeliyiz. Kaizen projesi sayesinde belediyemizde yaşanan gelişmeler beni çok mutlu etti. Bu süreçle birlikte nitelikli işler yapabileceğimiz alana doğru geçiş yapıyoruz. Daha kalifiye, nokta atışı işler çıkacak. Yapacağımız planlamalarla kayıpları minimize edeceğiz. Bir şeyleri önden öngörmeye çalışacağız. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Açıklamanın ardından müdürlük personellerinin hazırladığı proje sunumları izlenerek eğitim programı sona erdi.

Yorumlar (0)
27°
açık
banner24