banner8

Büyükşehir’den hayat kurtaracak sempozyum

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentte hizmet veren kamu kurum ve kuruluşlarının iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarına rehber olacak “İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu” düzenliyor. Sempozyumda edinilecek bilgilerin hayat kurtaracağını kaydeden Başkan Zolan, iş sağlığı ve güvenliğinin her şeyden daha önemli olduğunu vurguladı.

DİĞER 30.05.2022, 13:36
Büyükşehir’den hayat kurtaracak sempozyum

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli’deki kamu kurum ve kuruluşlarının, iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarına rehber olacak bir sempozyuma imza atıyor. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen sempozyumun açılış programına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Kamil Işık, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ünal, İŞKUR Denizli İl Müdürü Fatih Işık ile kamu kurum ve kuruluşları temsilci ve çalışanları katıldı. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Işık, düzenlenen sempozyumun iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalığı artıracağına inandığını kaydetti. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgi veren Işık, “Çalışanların işyerlerinde daha güvenli bir şekilde ülkemize katkı sunması için Bakanlık ve Genel Müdürlüğümüz olarak durmaksızın çalışıyoruz” diyerek, programı düzenleyen Büyükşehir Belediyesi İSG ekibi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti.

BAŞKAN ZOLAN: “YETER Kİ CAN KAYBI OLMASIN”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, iş sağlığı ve güvenliğinin yapılan işten, ortaya konan ürün ve hizmetten daha önemli olduğunu ifade etti. Tüm kamu kurum ve kuruluşları ile özel işletmelerin iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uymalarının hayati bir konu olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Bir olumsuzluk veya kaza yaşandığında yapılan işin motivasyonu, heyecanı kayboluyor. Çünkü işimizi yapan, alın teriyle çocuklarının rızkını kazanmak amacıyla çalışan kardeşlerimizi korumak, gerekli önemleri almak durumundayız. Alınacak önlemlere ‘maliyetli, gerek yok’ dememeliyiz. İş yavaşlayabilir, gecikebilir ama yeter ki can kaybı olmasın, bir olumsuzluk yaşanmasın” dedi.

“SEMPOZYUM BİZE GÜÇ VERECEKTİR”

İş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ile çalışanların ekipmanlarının eksiksiz olmasının hayati derecede önemli olduğunu anlatan Başkan Zolan, “Kazasız günler diliyorum. Evine alın teri ile ekmeğini götüren çalışanlarımız, işyerlerine nasıl sağ salim geldiyse, evine de öyle gitmeleri gerekiyor. İnşallah bu sempozyum yürüyüşümüze güç katacaktır” dedi. Sempozyumda edinilecek bilgilerin hayat kurtaracağını kaydeden Başkan Zolan, “Bu konuda çalışma yürüten Bakanlığımıza, Genel Müdürlüğümüze, sempozyuma destek ve katkı veren tüm kamu kurumu ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Sempozyumun hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

SEMPOZYUMDA 2 GÜN SÜRECEK

Denizli Büyükşehir Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği tanıtım filminin ardından sempozyumun ilk oturumu yapıldı. PAÜ Çalışma Ekonomisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Karadeniz ve PAÜ Yönetim ve Çalışma Psikolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kamil Orhan İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışmalarının Gerekliliği; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İSGGM Çalışma Uzmanı Uğur Bayar ise 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve Mevzuat Bilgisi konulu sunumlarını yaptı. 31 Mayıs’a kadar sürecek ve toplam 10 oturum yapılacak sempozyumda akademisyenler ve alanında uzman isimler birçok bilimsel çalışma paylaşılacak.
 

Yorumlar (0)
16°
açık
banner24