banner8

banner28

Karacabey’de kentle bütünleşen parklar inşa ediliyor

Karacabey Belediyesi, kentin sosyal ve estetik alanlarında düzenleme ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Belediye Başkanı Ali Özkan, İmaret Parkı’nda yapılan son çalışmaları yerinde inceledi. Karacabey Belediyesi, kentin sosyal ve estetik alanlarında düzenleme ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

ÇEVRE 29.03.2021, 12:45
Karacabey’de kentle bütünleşen parklar inşa ediliyor

Bu kapsamda Belediye Başkanı Ali Özkan, İmaret Parkı’nda yapılan son çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Özkan, kentin dört bir yanında yeşil ve sosyal alanların önemine vurgu yaparak, modern kentlerin olmazsa olmazı olan parklarda titizlikle çalıştıklarını ifade etti.

KENTİN DÖRT BİR YANINDA SÜRÜYOR

Kent parklarının önemine değindiği konuşmasında Özkan, “Ekiplerimiz, şehrin dört yanında vatandaşlarımız için bir yandan yeşil alan oluşturarak mahallelerimizin nefes alması için çalışırken, diğer yandan bu parklar içerisinde sosyal alanlar da oluşturarak vatandaşlarımızın kullanımına sunuyor. Pek çok parkımızda bulunan sportif aletler ve çocuk oyun gruplarının yanı sıra estetik kaygıyla da şehrimizle bütünleşik parklara imza atıyoruz” dedi.

YAŞANABİLİR KENT VURGUSU

Eski adliye lojmanlarının olduğu metruk binayı da yıkarak, bölge halkı için son derece kullanışlı bir park haline getirdiklerini kaydeden Başkan Özkan, “Bu yıl yine, birçok mahallemizde yeni sosyal ve yeşil alanlarla birlikte düzenleme ve yenileme çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Her yönüyle daha yaşanabilir bir kent inşa etmek için çalışmalarımız devam edecek” ifadelerine yer verdi.

youbets.org
Yorumlar (0)
25°
açık
banner24